روش‏های پرداخت

1. پرداخت از طریق درگاه اینترنتی

کاربران عزیز میتوانند در هنگام ثبت سفارش، از طریق درگاه اینترنتی بانک ملت هزینه سفارش خود را به صورت آنلاین پرداخت و در قسمت پرداخت، در سبد خرید ثبت کنند. پرداخت موفق مبلغ به منزله ثبت قطعی این پرداخت برای سفارش است و نیازی به اطلاع دادن آن نیست و سفارش به صورت خودکار وارد مراحل آماده سازی و ارسال می‏‌شود.
لازم به ذکر است که پرداخت اینترنتی باعث ایجاد الویت و تسریع در پردازش سفارش کاربران می‌شود.
هزینه ارسال نیز هنگام پرداخت اینترنتی محاسبه خواهد شد.

• چگونگی پرداخت اینترنتی
کاربران محترم می‌توانند مبلغ سفارش خود را با استفاده از همه کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت کنند. هنگام پرداخت اینترنتی اطلاعات زیر از شما پرسیده می‌شود که پس از وارد کردن آنها و تایید پرداخت، از موفقیت عملیات پرداخت خود مطلع می‌شوید.
1- شماره 16 رقمی کارت
این شماره بر روی کلیه کارت‌های بانکی درج شده است.
2- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم
برای پرداخت اینترنتی لازم است قبلاْ رمز دوم (رمز خرید اینترنتی) کارت بانکی خود را فعال کرده باشید.
رمز دوم (رمز خرید اینترنتی)، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاه‌‏های خود پرداز وارد می‌کنید، تفاوت دارد. می‏‌توانید به دستگاه خودپرداز بانک صادر کننده کارت خود مراجعه و کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. سپس، در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را انتخاب کنید.
3- کد CVV2
این کد یک عدد ۳ یا ۴ رقمی است که پشت یا روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بانکی درج می‌شود و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عنوان یک کد امنیتی در پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اینترنتی کاربرد دارد.
4- تاریخ انقضا
تاریخ انقضا هم روی بیشتر کارت‌های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، می‏‌توانید از عدد 12 به جای ماه و از 99 به جای سال انقضای کارت استفاده کنید.

2. پرداخت در محل تحویل (شهر تهران)

به کاربران محترم تهرانی توصیه می‌شود جهت تسریع در پردازش سفارش، پرداخت خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. با وجود این، برای آسودگی بیشتر آن دسته از مشتریانی که تمایل دارند هزینه سفارش خود را هنگام دریافت آن پرداخت کنند، باید هنگام ثبت سفارش اینترنتی، گزینه «پرداخت درب محل» (مخصوص تهران) را انتخاب نمایند و پس از رسیدن کالا بوسیله پیک موتوری، هزینه کالا و ارسال را به پیک موتوری به صورت نقدی پرداخت و یا از طریق دستگاه کارتخوان سیار واریز فرمایند.
لازم به ذکر است این سیستم فقط مختص عزیزان شهر تهران می‌باشد و مشتریان محترم شهرستان‌ها باید از سیستم پرداخت اینترنتی و یا کارت به کارت استفاده نمایند.
– پرداخت با کارت بانکی در محل تحویل (مختص کاربران تهرانی)
از آنجا که همگی ماموران تحویل سفارش هماتلکام دستگاه‏‏‌های کارت خوان سیار (POS) همراه دارند، می‌توان هنگام تحویل سفارش در محل، با استفاده از کارت‌های عضو شبکه شتاب، پرداخت خود را انجام دهید.
– پرداخت نقدی در محل تحویل (مختص کاربران تهرانی)
برای آسودگی بیشتر آن دسته از مشتریانی که تمایل به پرداخت نقدی هزینه سفارش خود دارند، هماتلکام امکان پرداخت نقدی در محل را نیز فراهم آورده است.

3. پرداخت کارت به کارت یا واریز به شماره حساب

همچنبن کاربران میتوانند از طریق شماره کارت‌ و شماره حساب قید شده نسبت به پرداخت اقدام نمایند. جهت پرداخت به صورت کارت به کارت می‌توان از دستگاه های ATM (عابر بانک) و یا امکان کارت به کارت اینترنتی استفاده کرد. لازم است پس از پرداخت، شماره پیگیری پرداخت را به پشتیبانی فروشگاه اطلاع دهید. با این حال پرداخت از طریق درگاه پرداخت اینترنتی فروشگاه اینترنتی توسعه ارتباطات هما (هماتلکام) به علت میزان اتوماسیون بالای آن آسان‌تر و سریع‌تر است و فروشگاه اینترنتی توسعه ارتباطات هما (هماتلکام) پیشنهاد می‌کند که از این روش جهت پرداخت استفاده نمایید.

شماره حساب :

نکات:
– در صورتی که پرداخت سفارش از طریق اینترنتی انجام شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا، باید کارت شناسایی معتبر مانند کارت ملی همراه داشته باشد.
– به مشتریان محترم توصیه می‌شود جهت تسریع در پردازش سفارش، پرداخت خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.
– سفارش‌هایی که از طریق باربری ارسال می‌شوند یا مبلغ آنها بیشتر از سی میلیون ریال است، لازم است پیش از ارسال، از طریق پرداخت کارت به کارت یا پرداخت اینترنتی تسویه شوند.